پیشنهاد دادن دیه از بیت المال به خانواده‌های کشته شده‌ها به شرط سکوت خانوادها


حقوق انسانی و اولیه بشر :بنا بر گزارش‌های رسیده موثق ستاد‌های خبری وزارت اطلاعات با احضار برخی از خانواده‌های قربانیان حوادث اخیر ،به آنها پیشنهاد داده که در صورتی که موضوع کشته شدن فرزندشان را رسانه‌ای و علنی نکنند،با توجه به عدم شناسایی قاتلان! خون بهائ آنان از بیت المال پرداخت خواهد شد.

خبر کشته شدن نوجوان ۱۷ سال( میثم عبادی) توسط یک سایت حکومتی نیز انعکاس یافت

قتل مشکوک پسر 17 ساله در تجریش در اغتشاشات اخیر
تهران- حیات
قاضی کشیک قتل از مرگ مشکوک پسر 17 ساله ای در شب گذشته در تجریش خبر داد.قاضی شاملو در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات با بیان این خبر افزود: ساعت 30/11 شب گذشته وقوع یک فقره مرگ مشکوک در بیمارستان جواهری تجریش گزارش شد.وی ادامه داد: میثم عبادی 17 ساله بر اثر اصابت یک گلوله اسلحه کلاشینکف به شکم به قتل رسیده بود.شاملو تصریح کرد: تحقیقات اولیه نشان می دهد که این حادثه براثر درگیری شبانه از سوی افرادی ناشناس رخ داده است.گفتنی است با توجه به وقوع قتل در محدوده اغتشاش و حضور ماموران پلیس در محل، تحقیقات جهت روشن شدن علت اصلی قتل ادامه دارد.پایان پیام
لازم به ذکر است پیشتر این خبر توسط انجمن حمایت از حقوق دمکراتیک زندانیان سیاسی‌ منتشر شده بود

یک نوجوان۱۷ ساله دیگر به نام میثم عبادی در ۲۳ خرداد به ضربه گلوله کشته شده است.


خانواده میثم عبادی با تماس با انجمن از کشته شدن فرزند خود در روز ۲۳ خرداد در فلکه صادقیه تهران خبر دادند.میثم عبادی فرزند عسگر در حالی‌ که از محل کار خود از یک فرش فروشی به خانه بر میگشته در فلکه صادقیه از ناحیه شکم مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به علت خونریزی بسیار زیاد در خیابان جان باخته است.پیکر این نوجوان ۱۷ ساله بعداز طی‌ مراحل قانونی در بهشت زهرا دفن شده است.

انجمن حمایت از حقوق دمکراتیک زندانیان سیاسی‌ anjomanhemayat@yahoo.com

نوه خمینی نیز از کشور خارج شد

سلام:نوه بنیانگذار انقلاب به دلیل فشارهای سیاسی جهت حضور در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری، کشور را به مقصد یکی از کشورهای منطقه ترک کرد.
به گزارش پایگاه خبری راهبردی سلام سيد حسن خميني اخیرا و در اعتراض به اتفاقات پس از انتخابات، کشور را به مقصد یکی از کشورهای منطقه ترک کرده است.
گفتنی است وی در چند مدت اخیر برای حضور در مراسم تحلیف و تنفیذ حکم ریاست جمهوری بسیار تحت فشار بوده است و به همین علت برای چند وقتی به یکی از کشورهای منطقه مسافرت کرده است.

در جمهوری اسلامی لال و کرها نیز از شکنجه در امان نیستند

موج سبز آزادی وابسته یه موسوی : شنیده شده که رفتار ماموران امنیتی با بازداشت‌شدگانی خیابانی بسیار خشن و شدید است و بسیاری از آنها بی‌پروا تحت شکنجه قرار می‌گیرند.گزارش رسیده به «موج سبز آزادی» حاکی است در یکی از همین موارد، یک فرد بازداشت شده را که کر و لال بوده، به ظن اینکه خود را به کر و لالی زده است، برای چند روز به شدت شکنجه کرده‌اند تا او را به حرف بیاورند و در نهایت پس از چند روز با تایید کر و لال بودن او توسط پزشک، وی را رها کرده‌اند

عكس روز: توالت امام(ره)


کیهان اعلاحضرت همایونی با کیهان مقام معظم رهبری فرقی نکرده است،ادبیات یکی‌ است


قتل مشکوک یک روزنامه نگار منتقد در مشهد

آژانس ایران خبر:مهرداد حیدری روزنامه نگار خراسانی که روز شنبه در سرمقاله ای به انتقاد از عملکرد وزارت اطلاعات پرداخته بود روز گذشته به طرز مشکوکی در مشهد به قتل رسید .
آژانس ايران خبر: مهرداد حیدری که پیشتر در روزنامه خراسان فعالیت داشت بنا به دلایلی به هفته نامه نسیم مشهد رفت و در آن نشریه در محیطی استانی به نوشتن پرداخت . وی خرداد ماه ، با دعوت روزنامه خراسان رضوی به آن روزنامه رفت و در یادداشت های ثابت روزنامه حضوری فعال به هم رساند .
مهرداد حیدری در آخرین یادداشت خود ضمن انتقاد از وزارت اطلاعات در کسب اطلاعاتی ساختگی ، این وزرات خانه را محکوم به نداشتن اطلاعاتی کرد که با فشار بر جوانان قصد به دست آوردن آن را دارد .حیدری در این یادداشت ضمن برشمردن نکات منفی جریانات اخیر ایران ، آنها را دستمایه افرادی دانست که همیشه حق به جانب گرفته و بر دفاع از مردم حکایت می کنند .

آموزش و تبليغ عمليات انتحاري در بر نامه هاي کودک جمهوري اسلامي

عکس روز از تظاهرات امروز ۱۸ تیر در آتلانتاتحلیل نیویورک تایمز: شباهت سرکوب اعتراضات در ایران و چین؛ ایران از مدل چین پیروی می کند!

در این مقاله نویسنده به وجود شباهت سرکوب اعتراضات در ایران و چین می پردازد و با استفاده از برخی تحلیل های مشابه منتشر شده در سایر رسانه ها، تحلیل از شرایط موجود ارائه می کند. وی در ابتدا به این مساله می پردازد که برخی از روش های برخورد با اعتراضات در ایران و چین مشابه بوده است. به عنوان مثال معترضان شورشی خوانده شده اند، رفتار آن ها تروریستی ارزیابی شده است و اینکه در برخورد با آن ها روش های ارتباطی مانند اینترنت به طور جدی دچار محدودیت شده است و رسانه های خارجی هم از دسترسی به منابع منع گردیده اند. نویسنده در ادامه با استفاده از برخی منابع تحلیلی دیگر به این نکته اشاره می کند که با وجود اختلاف های فرهنگی و سیاسی بین چین کمونیستی و ایران اسلامی به نظر می رسد که ایران از مدل "پس از تیانامین" چین برای برخورد با اعتراضات استفاده کرده است. نویسنده به نکته جالب دیگری نیز در مقاله اشاره کرده است. اینکه با وجود آنکه به نظر می رسد چینی ها از روش ایرانی ها برای انتشار اخبار خود از طریق یوتوب و توئیتر استفاده می کنند اما دولت چین از قبل برای وقوع چنین مسائلی امادگی داشته است. وی با اشاره به متن بخشی از سخنرانی رییس جمهور چین در سال دوهزار و هشت در مورد آمادگی دولت به عکس العمل سریع به مطالب درج شده در اینترنت و سایر رسانه ها از یک سو و از سوی دیگر تلاش های سپاه پاسداران برای شناسایی بلاگرها بیان می دارد که به نظر می رسد احمدی نژاد توجه دقیقی به متن سخنرانی رییس جمهور چین داشته است.
orginal link

نسخه جدید گاف شورای نگهبان و وزارت کشور در تقلب!